PROCES WARZENIA PIWA

minibrowar-piwa

nasze piwa

Główną dewizą naszego minibrowaru jest tworzenie produktu naturalnego, bez chemii i konserwantów. Nasze piwa są zawsze niefiltrowane oraz niepasteryzowane. Nasza piwna oferta to mieszanka klasycznych piw z autorskimi wariacjami. Chcemy, aby decydując się na spędzanie czasu z naszym piwem, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W naszym browarze, tak jak w naszej kuchni, obowiązuje bardzo ważna zasada – sezonowość. Idąc tropem tej ideologii, w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva na co dzień można spróbować od 6 do 10 rodzajów piw. W zależności od pory roku, można u nas spróbować piwa Jabłkowego (w lecie) albo Śliwkowego (w zimie). Znajdziecie też klasycznego Lagera, Pszenicę czy AIPA, ale też rzadziej spotykane pozycje, jak na przykład Kwaśne Wiśniowe czy Amerykańską Pszenicę. Nasze piwa to również dzieło naszych gości. W 2018 roku powstał projekt „I Ty możesz zostać piwowarem Starej Zajezdni”. Dzięki temu konkursowi udało nam się stworzyć odpowiednio: w 2018 roku piwo Pszeniczne Gruszkowe (nasz absolutny hit i zdobywcę złotego medalu na Polskim Kongresie Browarniczym) oraz w 2019 piwo AIPA Ananasowa, która z marszu stała się TOP5 najlepiej sprzedających się piw w historii Starej Zajezdni. Rok 2020 z racji pandemii zatrzymał trzecią edycję konkursu, natomiast jeśli tylko okoliczności pozwolą, to w 2021 roku konkurs na pewno się odbędzie.

Poznaj Nasze Piwa

Wielowymiarowość to nasze drugie imię

Degustacje

W swojej historii mamy przeprowadzonych już przeszło kilkadziesiąt degustacji. Wraz ze wzrostem kultury picia piwa w Polsce oraz coraz to większym zainteresowaniem tym szlachetnym trunkiem, w naszej ofercie znajduje się również poszerzona wersja degustacji.

Zwiedzanie browaru on-line

Wychodząc naprzeciw panującej od początku 2020 roku pandemii, w naszej ofercie znalazło się również e-zwiedzanie browaru i Hali Piwnej, połączone z degustacją i warsztatami, w całości w wersji on-line.

Bądź na bieżąco!

Targi, konferencje, spotkania, festiwale i dużo, dużo sportu. To właśnie tym zajmujemy się na co dzień, aby wizyty w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva nie były typowymi wyjściami do restauracji. Kliknij i sprawdź!